1942867
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”

Spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”

23 maja 2016 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”  Narodowego Teatru Edukacji Dzieci i Młodzieży im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Mimo to,  iż wszystkie dzieci bardzo dobrze znają historię Czerwonego Kapturka, nikt nie nudził się podczas oglądania spektaklu, który był niecodzienną adaptacją znanej bajki. Już w pierwszych scenach przedstawienia spore zaskoczenie wywołało u dzieci pojawienie się dwóch wesołych wiewiórek oraz Muchomora, który pełnił rolę gospodarza – narratora. Cały spektakl przepełniony był humorystycznymi dialogami, scenkami oraz tańcem i wesołą muzyką, na którą żywo reagowali mali odbiorcy. Dodatkowym atutem przedstawienia były piękne stroje aktorów oraz ciekawa scenografia. Nie zabrakło również waloru edukacyjnego – dzieci przypomniały sobie, że nie należy zbaczać z wyznaczonej drogi oraz otwierać drzwi nieznajomym. Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony dzieci, wywołał wiele pozytywnych emocji i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.