1934142
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

2 marca 2016 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Dotarliśmy do stolicy o godzinie 10.00. Po wyjściu z autobusu wszyscy ,,szybkim krokiem” ruszyliśmy w stronę Centrum Nauki Kopernik – niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Punktem kulminacyjnym był pobyt w planetarium, gdzie odbyliśmy wirtualną podróż po planetach Układu Słonecznego. Obejrzeliśmy również film pt. Polaris. W drodze powrotnej zobaczyliśmy z bliska Stadion Narodowy.