3 maja – cóż to za data ? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Żyjąc w zawrotnym tempie, często negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta.

Ale czy tak musi być ?

Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, nie buduje swojej przyszłości.

Dzień Otwarty to unikalna możliwość, aby na własne oczy przekonać się, jak na co dzień funkcjonuje szkoła.  25 kwietnia, uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim.

24 kwietnia, nasi uczniowie uczestniczyli w się dniu otwartym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego i I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie.

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów.

Kolejny wyjazd uczniów  w ramach projektu Erasmus+ należy zaliczyć do bardzo udanych. Wzięło w nim udział pięć uczennic z klasy VII i troje nauczycieli.

Od środy nasi uczniowie sprawdzali efekty trzyletniej nauki w gimnazjum. Egzamin gimnazjalny dobiegł końca! Młodzieży z naszej szkoły towarzyszyła duża doza niepewności, bo to według uczniów trudny test i bardzo dużo od niego zależy.

21 marca 2019 roku odbyła się wycieczka do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu (diecezji siedleckiej). Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy VIII szkoły podstawowej i z klasy III gimnazjum.

Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”  Tadeusz Boy-Żeleński