1921973

24 października uczniowie klasy pierwszej udali się na wycieczkę autokarową do Siedlec. Przedpołudnie spędzili w Parku Trampolin Jumpout. Następnie w kinie Helios obejrzeli uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Przepiękny i wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cud, zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serca każdego dziecka. Z pewnością wczorajszy dzień był dla naszych pierwszoklasistów radosny i pełen wrażeń!

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed szkolną społecznością.W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Krypach odbyło się 20 października. Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy.

18.10.2023 r. uczniowie z klas IV - VII udali się na wycieczkę do Warszawy.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie „Umiem pływać” adresowanym do uczniów klas III szkół podstawowych, a współfinansowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. /środki Gminy Wierzbno- 23 000 zł , MSiT -10 000 zł/. Zajęcia odbywały się od 27 kwietnia do października 2023 r. na pływalni w Mińsku Mazowieckim. Dzięki programowi dzieci nauczyły się /odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z basenu. Ćwiczenia w wodzie dostarczyły dzieciom dużo radości. Program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które bardzo chętnie jeździły na basen i uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Obchodzimy je w Polsce od końca lat 50.Przypada ono jesienią, a dokładnie 14 października na pamiątkę powołania przez króla Stanisława Augusta Komisji Edukacji Narodowej. 12 października, w naszej szkole odbył się uroczysty apel uświetniony występem artystycznym uczniów.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy dla psów i kotów dla schronisk podlegających pod Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w WęgrowieZachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję, dzięki której wspólnie będziemy mogli wspomóc pokrzywdzone przez los, głodne, bezdomne zwierzęta. Bezinteresowna pomoc i sprawianie radości innym daje dużo satysfakcji! Karmę /sucha karma, puszki, makarony itp./ prosimy przynosić do sali nr 24. AKCJA TRWA DO 31 PAŹDZIENIKA 2023 r. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc. Szkolne Koło Wolontariatu - opiekun Izabela Nowak

4 października, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem sprzątali teren przy szkole oraz najbliższą okolicę. Dziękujemy wszystkim uczniom za trud włożony w dbanie o nasze najbliższe środowisko.

Dzisiaj /3 października/, wszyscy uczniowie klasy IV uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Krypach otrzymali laptopy, zgodnie z założeniami rządowego programu pn. ,,Laptop dla ucznia". Program „Laptop dla ucznia” realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji - to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Sprzęt może być wykorzystywany do nauki, rozwoju talentów i zainteresowań.