W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w akcję ”Szlachetna Paczka”. Dzięki ofiarności darczyńców udało się nam przygotować paczki dla potrzebującej rodziny. Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy  sprawili, że nasz udział w akcji zakończył się sukcesem. Wasze zaangażowanie, empatia, wrażliwość i umiejętność otwarcia się na potrzeby innych sprawiły, że wspólnie zrealizowaliśmy zamierzony cel. To dzięki wam Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły do drzwi jednej z rodzin zapuka radość i nadzieja na lepsze jutro. Dziękujemy za dary materialne, za poświęcony czas, za szlachetność, za dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem. Na szczęście w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty, co potwierdził przybyły do każdej z klas, 6 grudnia św. Mikołaj, a zwłaszcza  wypełniony kosz prezentami. Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi. Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy nastrój zbliżających się Świat Bożego Narodzenia – za to też dziękujemy.

W ramach kultywowania zwyczajów świątecznych, w dniu 6.12.2021r. klasy 1- 3, uczestniczyły w warsztatach zdobienia pierników Dzieci własnoręcznie dekorowały ciastka poznając tajniki zawodu cukiernika i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Opiekunowie Uczniów

w załączeniu przekazujemy wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

Nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do akcji charytatywnej „SZLACHETNA PACZKA”.

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do spełnienia marzeń Pani Beaty z rodziną.

Kod Rodziny: MAZ – 5650- 62194

10 listopada uczniowie klasy IV i V zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony obchodom 103 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. W słowach utworów literackich i piosenek została ukazana długa droga narodu polskiego do upragnionej wolności.

Szkoła pamięta” – Szkoła Podstawowa w Krypach włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

Informujemy, że 12.11.2021r. / piątek / jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej.

4 listopada 2021 r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ
REALIZOWANE ZADANIA I INWESTYCJE