1900226

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w jasełkach bożonarodzeniowych.

12.12.2019 r. W naszej szkole odbył się polsko - angielski konkurs recytatorski
pt. „Wiersze Juliana Tuwima”/ang. „Julian Tuwim Poems”.

W dniach od 2 do 6 grudnia 2019 r. w bułgarskiej miejscowości Botevgrad miała miejsce pierwsza wizyta z serii spotkań w szkołach partnerskich uczestniczących w programie Erasmus + pt. „ I CARE ABOUT MY COMMUNITY” („ DBAMY O SWOJĄ SPOŁECZNOŚĆ ”).

Jak co roku nadszedł dzień, na który czekają z utęsknieniem wszystkie dzieci - i te małe, i te trochę większe i te całkiem duże - MIKOŁAJKI.

Mimo braku śniegu za oknem, w szkole panowała niesamowita atmosfera.
Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój.

W dniu 4 grudnia 2019 roku Grupa Historyczna  „Rekonstrukto” zaprezentowała uczniom naszej szkoły pokaz historyczny pt.,,Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”.

15 listopada 2019 r. oddano do użytku siłownię plenerową oraz plac zabaw
przy Szkole Podstawowej w Krypach.
Urządzenia sfinansowane zostały z programu OSA Otwarte Strefy Aktywności.

28 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna dyskoteka andrzejkowa.W tym roku organizatorkami zabawy były uczennice klasy VIII i ich wychowawczyni.

Była głośna muzyka, taniec i wróżby. Jednak największym powodzeniem cieszyły się przygotowane i serwowane smaczne przekąski. Było wesoło, fajnie i miło, ale niestety szybko się skończyło.