1933512

23 marca dzieci z naszego przedszkola obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. "Zaczarowany las" wystawiony przez Teatr "Pinokio". Motto tego spektaklu ekologicznego brzmiało "żyj z przyrodą w zgodzie". Przedszkolaki zobaczyły, jak trzej chłopcy spędzali dzień w lesie nie potrafiąc uszanować jego mieszkańców, łamiąc gałęzie, śmiecąc i robiąc wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczyły chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety chłopcy nie zmienili swojego postępowania, za co Duch Lasu dał im solidną nauczkę. W bajce na szczęście pojawiła się złota rybka, która uratowała chłopców.

Pierwszy Dzień Wiosny zawsze jest doskonałą okazją do radości i zabawy. W poniedziałek - 21 marca uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę kolorowo i z uśmiechem.

W piątek, 11 marca br. minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wystosował list do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców, rodziców i uczniów w związku z wojną na terytorium Ukrainy i przyjmowaniem uczniów ukraińskich do polskich szkół.

W ubiegłym tygodniu, zebrane w szkole artykuły spożywcze i chemiczne w ramach akcji ,,Pomoc Ukrainie” zostały odwiezione do Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Już zostały przetransporowane na Ukrainę. Serdeczne dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę zbiórkę.

Pamiętajcie: DOBRO WRACA!

3 marca, w obliczu dramatycznych wydarzeń związanych z rosyjską agresją na Ukrainie, uczniowie naszej szkoły w geście solidarności z narodem ukraińskim utworzyli żywą flagę.

Nie możemy być obojętni na to, co dzieje się u naszwgo wschodniego sąsiada, chcemy pomóc, tak jak potrafimy!

My też chcemy pomóc dzielnej Ukrainie, okazać wsparcie w tych trudnych chwilach!

Szkolne Koło Wolontariatu, solidaryzując się z Narodem Ukraińskim, ogłasza zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na terenie obwodu lwowskiego i uchodźców z Ukrainy .

Od poniedziałku na I piętrze będzie znajdowało się pudło, do którego można składać najpotrzebniejsze rzeczy.

Zbieramy:

– żywność z długoterminową ważnością,
– artykuły higieniczne
– środki czystości

Wszystkie ofiarowane rzeczy zostaną przekazane do Starostwa Powiatowego w Węgrowie .

Nie bądźmy obojętni!

Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Koordynatorzy:

Teresa Strupiechowska - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krypach

Izabela Nowak - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu,

W roku 2022 Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych przypadał 28 stycznia (piątek)

W dobie facebooka, telefonów rozpoznających twarze, kilkunastu rachunków/rat miesięcznie nasze dane osobowe jak nigdy wcześniej narażone są na „wypłynięcie”. A co może zrobić z nimi oszust? Co tylko chce – kupić telefon, wykorzystać do głosowania czy nawet popełnienia przestępstwa. Wniosek płynący z Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych jest więc jasny – chroń swoje dane, to unikniesz kłopotów.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami.

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie życzymy Wam długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością oraz szacunkiem, życzliwością i miłością najbliższych. Niech samotność omija Państwa szerokim łukiem, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służy innym.

Uczniowie z klas młodszych specjalnie dla Państwa przygotowały dziś krótki występ  https://drive.google.com/file/d/1L24-UIVEixOcbdYNvYbC7cGSWkbKclgI/view?usp=sharing   Życzymy miłego oglądania!